yabancı dizi izle
White Collar
Oyuncular Tümü
9.4 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

White Collar

ABD - dakika - Komedi | Dram - tümü
Konusu

White Collar

Amerikan televizyon dizisi olan White Collar 2009 yılının sonlarına doğru yayınlanmaya başlamış ve 6 sezon boyunca yayın hayatına devam ederek bitirilmiştir. IMDb puanı 8,3 olan dizi komedi ve suç konularını ele alarak uzun yıllar izleyiciler ile birlikte olmuştur. Çekimleri Amerika’da yapılan dizinin yayınlandığı ülke de aynıdır. Jeff Eastin yönetmen olarak görev aldığının aynı zamanda yaratıcısıdır.

Azılı dolandırıcı ve sahtekâr olan erkek karakterin yer almış olduğu White Collar dizisinde, çeşitli suçlara karışılmakta ve de bu olaylar üzerinden konular şekil almaya başlamaktadır. Neal Caffrey adındaki şahısın sabıkası oldukça kabarıktır. Çeşitli dolandırma ve hırsızlık olaylarına karışmış olan karakter, aynı zamanda işlediği suçlardan da bir şekilde kaçmasını bilmiştir. Ancak işler daha sonra yolunda gitmemekte ve FBI dedektifleri tarafından sonunda yakalanmakta ve içeri atılmaktadır. Suçlunun yakalanmasını zorda olsa gerçekleştirmekte olan FBI dedektifi Peter Burke isimli dizi karakteridir. Yakalanan Collar, daha sonra hapiste hayatına devam ederken, cezasının son yıllarında önemli bir durum için kaçmak ister. Arkadaşını bulmak için bu yola başvuran karakter, dedektifin ona sunmuş olduğu işten de bir bakıma kaçmış olur. Dedektif, oldukça akıllı olan suçlu Neal’ın boşa harcanmaması için FBI’da çalışması için ona iş sunar ve suçluda bunu kabul eder. Oldukça suç ve komedi türlerini bünyesinde barındıran dizi, dram konularına da yer vermektedir.

Dizinin ana ve başrol karakteri olan Neal Caffrey’i, Matt Bomer canlandırmaktadır. Dizinin ismini alan ekipten olan ve aynı zamanda dedektif olan Peter Burke adlı karaktere de Tim Dekay hayat vermektedir. Suçluların ve dolandırıcıların yakalanmasını sağlayan karakter, aynı zamanda adaletten yanadır. Dolandırıcılık ve de sahtekârlık konusunda oldukça başarılı olan diğer bir karakter ise Mozzie olarak geçmektedir. Bu karakter aynı zamanda Neal’ın aynı yetimhaneden beri en iyi arkadaşıdır. Mozzie karakterine hayat veren oyuncu ise Willie Garson olarak görülmektedir. Yayınlandığı 6 sezon boyunca popüler olan dizi, özellikle komedi ve suç konusu ile beğenilmiştir.

Sezonlar