yabancı dizi izle
Trust
10 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Trust

ABD - İngiltere - dakika - Suç | Dram - tümü
Konusu

Amerika’da geçen olayların ele alınmış olduğu Trust dizisi, tarihteki en büyük fidye olaylarına değinmektedir. Dizinin en büyük özelliklerinden biriside Amerika’daki bir zengin iş adamının torununun kaçırılmasını ve de o olaylar üzerinden istenilen fidyenin içeriklerini ele almıştır. Oldukça uzun sezon yayınlanacak olan dizi, 1973 yılından itibaren geçen olayları detaylı olarak izleyicilere aktarmakta ve özellikle dram konusu ile izleyiciler ile buluşmaktadır. Her sezonda 10’ar yıllık hikâyelerin anlatılacağı dizinin tahmini olarak 5 sezon olarak sürmesi planlanmaktadır.

Amerika ve İngiltere ülkelerinde çekimleri yapılan ve aynı zamanlar bu ülkelerde gösterime giren Trust dizisinde başrol olarak Donald Sutherland yer alıyor. Aynı zamanda dram konulu dizideki başrol oyuncularına Brendan Fraser ve Hilary Swank eşlik etmektedir. Dizideki diğer oyuncular ise Anna Chancellor, Michael Esper ve Harris Dickinson olarak görülmektedir.

25 Mart 2018 tarihinde yayın hayatına başlamış olan Trust dizisinde, diğer fidye olaylarının anlatıldığı sinema filmi ya da dizilere göre farklılıklar bulunmakta. Dizinin en önemli farklarından birisi de bahsi geçen kaçırılma olaylarının, daha önceki yıllarda gerçekten yaşanmış olması. Amerika tarihinde çok zengin bir iş adamı olan, aynı zamanda petrol kralı olarak bilinen John Paul Getty ve torununun kaçırılma hikâyesi üzerinden şekillenecek. Büyük bir miktarlarda fidye istemek üzerine kaçırılan Getty’nin torunu ve onu kurtarmak için mücadele veren iş adamının yaşamış olduğu hikâyeler, dizide sezon boyunca bölümlere ayrılarak işlenmektedir. Büyük ve kanlı mafyanın elinden torununu kurtarmak isteyen petrol kralı, bunun için farklı çözümler ile olayın kapanması için mücadele verecektir. Her geçen gün çocuğun hayatının tehlikede olması ve bunun için doğru yolun izlenmesi gereken dizi, suç ve dram tarzı konularını seven izleyicilere hitap etmektedir. Aynı zamanda ülkemizde de Mayıs ayının sonlarına doğru yayınlanacak olan dizinin yaratıcısı da Simon Beaufoy olarak bilinmektedir. Diğer yerli ve yabancı dizilerde yer alan fidye konu dizilerinden farklı olarak yayınlanan Trust, gerçek bir olayı ele alması ile izleyiciler tarafından genel olarak beğenilmiştir.

Sezonlar