yabancı dizi izle
Over the Garden Wall
Oyuncular Tümü
9.5 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Over the Garden Wall

ABD - dakika - Animasyon | Fantastik - tümü
Konusu

Over The Garden Wall dizisi, Cartoon Network tarafından hazırlanmış ve on bölümden oluşmakta olan kısa mini bir çizgi dizidir. Over The Garden Wall çizgi dizisinin her bir bölümü ise on bir dakika kadar sürmektedir.

 Over The Garden Wall çizgi dizisinin konusu ise, Greg ve Wirt isimli iki kardeşin, kaybolmuş oldukları konuşan bir kuş ve kurbağanın bir arada olduğu isimsiz bir ormanda yollarını bulmaya çalışarak evlerine dönme maceraları konu edinilmektedir. Over The Garden Wall çizgi dizisinin henüz başlarında iki kardeşin kaybolmuş oldukları isimsiz ormanın, büyülü olup olmadığına dair git geller yaşansa da ilerleyen bölümlerde anlatılan hikayenin gerçek mi olduğu yoksa Wirt ya da Greg'in rüyası veya hayali olup olmadığını sorgulamaya başlıyoruz. Bunun yanı sıra geçmişe dönen sahnelere ulaşana dek bu iki kardeşin hangi dünya veya hangi çağa ait olduğuna da emin olmak mümkün olmuyor. Açıkçası Over The Garden Wall çizgi dizisinde, bu iki kardeşin orta çağda mı yaşadıklarından yoksa ikibinli yıllarda yaşamakta olan çocuklar olduğu konusunda şüphe içerisinde kalmanız mümkün. Her ne kadar birbirlerinde çok farklı karakterler sahip olsa da Greg ve Wirt, birbirlerini aslında ne kadar çok sevdiklerini her zaman da belli ediyorlar. Over The Garden Wall çizgi dizisinin ana kahramanlarından olan küçük kardeş Greg, etrafına mutluluk saçan ve oldukça girişken olan bir hayalperest iken, daha büyük kardeş olan Wirt ise, büyük kardeş olması nedeniyle daha endişeli, çoğunlukla gıcık diye hitap edilebilecek ve daha temkinli bir karaktere sahip bir çocuktur. Masalsı anlatımı ve atmosferi sayesinde dikkat çeken Over The Garden Wall çizgi dizisinde orman boyunca iki kardeş ilerlerken karşılarına çıkan yaratıklar, kişiler ve yerler de bu masalsı atmosfere oldukça büyük bir katkı sağlamaktadır.

  Over The Garden Wall çizgi dizisinde, büyük kardeş Wirt karakterini Elijah Wood gibi bir ismin seslendiriyor olması da bu çizgi diziyi daha merak edilir kılmaktadır. Over The Garden Wall çizgi dizisinde Elijah Wood'un yanı sıra Collin Dean ve Melanie Lynskey gibi simler de yer almakta ve bu çizgi dizinin fikri ise Patrick McHale'a aittir. Nate Cash'ın yönetmen koltuğunda yer aldığı Over The Garden Wall çizgi dizisinin senaryosunu ise Tom Herpich, Amalia Levari ve Katie Krentz hazırlamaktadır. 9.1 IMDB puanına sahip olan Over The Garden Wall dizisinin müzikleri ise Petrojvic Blasting Company imzası taşımaktadır.

Sezonlar