yabancı dizi izle
Of Kings and Prophets
Oyuncular Tümü
8.0 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Of Kings and Prophets

ABD - dakika - Dram | Tarih - tümü
Konusu

8 Mart 2016 tarihinde yayınlanmaya başlayan Of Kings And Prophets dizisi, Samuel Kitapları'nda geçmekte olan İsrail'in kralı David ile Saul'un hikayeleri anlatılmaktadır. Birinci sezonu on üç bölümden oluşan Of Kings And Prophets dizisi, ABC kanalında yayınlanmıştır. Siyasi ve dini öğelerin ön planda tutulmakta olduğu Of Kings And Prophets dizisinde, İsrail ile Filistin arasında yaşanan tarihi olaylara değinildiği düşünülmektedir.

   Of Kings And Prophets dizisinin konusu ise, almış olduğu sert kararlar ile nam salmış olan ve şehrin kaderini belirlemekte olan bir kral ile her ne kadar ona bağlı gibi görünse de aslında oldukça sadakatsiz bir kraliçe, kral olması sebebiyle her şşeye hükmedebileceğini düşünmekte olan Saul, halkının mutsuzluğunu fark ettiğinde ise artık yapabilecek bir şey kalmamıştır. Bir anda ortaya çıkmış olan genç bir adam, kendini kanıtlayabilmek adına krallıkta bir çok adama öldürmüş olan aslanı öldürmeye gider ve başarısı sayesinde de insanları etkilemeyi başarır. Kraliçenin de desteğini alan bu genç ve başarılı adam, yeni kral olmak istemektedir. Kraliçenin desteği sayesinde yeni kral olma yolunda ilerlemekte olan genç adam, Saul'un otoritesini de büyük bir ölçüde alt edebilecektir. Peki bu genç ve başarılı adam, Saul'u hükümdarlığından edebilecek midir?

  Of Kings And Prophets dizisinin oyuncu kadrosunda Maisie Richardson-Sellers, Jeanine Maon ve Simone Kessell gibi oyuncular yer alırken dizinin yönetmenliğini ise Duane Clark yapmaktadır. Senaryosu Adam Cooper, Theresa Rebeck ve Bill Collage tarafından kaleme alınan Of Kings And Prophets dizisinin müzikleri ise Mark Kilian ile Trevor Morris tarafından hazırlanmaktadır. Drama kategorisinde yayınlanmakta olan ABD yapımı Of Kings And Prophets dizisinin sahip olduğu IMDB puanı 6.1 ve yayın dili ise İngilizcedir.

Sezonlar