yabancı dizi izle
Nashville
Oyuncular Tümü
1.0 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Nashville

ABD - dakika - Dram | Müzikal - tümü
Konusu

10 Ekim 2012 tarihinde yayın hayatına başlayan Nashville dizisinde, Country sanatçılarının hayatı ile müziklerinin perde arkası izleyicisine sunulmaktadır. Türkiye'de Dizimax Entertainmet kanalında yayınlanmakta olan Nashville dizisinin yaratıcısı Thelma & Louise adlı yapımında senaristi olan ve bu yapım sayesinde Oscar da kazanmış olan Callie Khouri'dir. Callie Khouri aynı zamanda Nashville dizisinin prodüktörlerinden de biridir ve dizinin diğer prodüktörleri ise Dee Johnson, Steve Buchanan ve R.J. Culter'dir.

  Nashville dizisinin konusu ise, Country müziğinin kraliçesi olarak tanınmakta olan efsane şarkıcı Rayna James'in, artık yıldızı yavaş yavaş sönmeye başlamıştır. Bunun nedeni ise şarkılarının artık eskisi gibi dinlenmemesi ve bu yüzden de albümlerinden de artık iyi satış rakamları elde edilememesidir. Yeni nesile bu şarkıların hitap etmiyor olması ile bu sorunlar yaşanmakta ve prodüksiyon şirketi, Rayna James'in şarkıları üzerinde yeni düzenlemeler yapmayı düşünüyor olsa da Rayna James, bu fikre sıcak bakmamaktadır. Rayna James'in kariyerinde olduğu gibi özel hayatında da sorunlları olan başarılı şarkıcının, arasının yıllardır kötü olduğu babası, ülkenin en zengin iş adamlarından birisidir ve belediye başkanlığı seçimlerine aday olması için Rayna James'in kocasu Teddy'i ikna ederek kazanması için de büyük bir çaba sarf etmektedir. Bunun için ise kızı Rayna'nın popülerliğinden ve şöhretinden faydalanmak ister ama işin içerisine politika girince, skandallar ile başka olayların yaşanması da kaçınılmazdır. Rayna James'in tüm bu sıkıntılarının üzerine birde Juliette Barnes eklenir ve Juliette Barnes, yeni neslin en parlak ve genç yıldızıdır. Juliette Barnes, genç yaşta yakaladığı şöhretin vermiş olduğu küstahlık ve şımarıklık ile başlarda Rayna'nın nefretini kazanmış olsa da Rayna James'in kariyeri de bu kıza bağlıdır.

  Nashville dizisinin oyuncu kadrosunda Rayna James karakterini Connie Britton, Juliette Baarnes karakterini Hayden Panettiere ve Rayna'nın grubunun lideri olan Deacon Claybourne karakterini ise Charles Esten canlandırmaktadır. Nashville dizisinin yönetmen kadrosunda Callie Khouri, Mike Listo ve Stephen Cragg gibi isimler yer alırken senaryo ekibinde ise Callie Khouri'ye Marshall Herskovitz ile Edward Zwick eşlik etmektedir. Romantik, dram ve müzik kategorilerinde yayınlanmakta olan Nashville dizisinin sahip olduğu IMDB puanı ise 7.7'dir.

Sezonlar