yabancı dizi izle
Murder in the First
8.7 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Murder in the First

ABD - dakika - Dram | Gizem - tümü
Konusu

  2004 Yılının yaz başlangıcında TNT tarafından yayınlanan Murder In The First dizisi, suç drama tarzı bir dizidir ve birinci sezonu da on bölümden oluşmaktadır. Murder In The First dizisinin yaratıcılığını Eric Lodal ile Steven Bochco üstlenmiştir. Başlarda Murder In The First dizisi mini bir dizi olarak planlanıyor olsa da kanal ile dizi ekibi arasında yapılan müzakereler neticesinde uzun soluklu bir diziye dönüştürülmüştür. Murder In The First dizisi, birbiri ile alakası yokmuş gibi gözüken cinayetin, aslında aynı kişiye çıkmasını ve cinayet süresince yargılama süreçlerinden polislerin özel hayatlarına kadar bir çok konuyu da içeriğinde barındırmaktadır.

  Murder In The First dizisinin konusu ise, işlenmiş olan cinayetlerin faillerini tespit etmek ve onları yargılayarak gerekli olan cezaları almaları sağlamak görevinde olan iki dedektifin, yaşadıkları ile suçlularla olan mücadeleleri anlatılmaktadır. Ölüm sadece başlangıçtır, sloganı ile Murder In The First dizisi ilginç bir yapım ortaya çıkarmış ve zor davaların üzerine gidilerek katili bulmak isteyen polislerin işleri de oldukça zordur. Murder In The First dizisinde tüm sezon boyunca bir katilin peşinde olunacak ve teknoloji uzmanı olan bir kadını öldüren bağımlıyı yakalamak da tek görevleridir. Murder In The First dizisinin temelinde olan konu, San Francisco şehrinde cibayet dedektifi olarak görev yapmakta olan Terry ile Hildy'in, araştırma yapmakta olduğu cinayetleri ve suç ile suçlu arasında ki ilişkileri konu edinmektedir. Birinci sezonu on bölümden oluşarak TNT kanalında yayınlanan Murder In The First dizisinin, ikinci sezonu da yine on bölümden oluşmakta ve yine TNT kanalında yayınlanacaktır.

  Murder In The First dizisinin oyuncu kadrosunda Taye Diggs, Kathleen Robertson ve Ian Anthony Dale gibi oyuncular yer almaktadır. Yönetmenliğini Jesse Bochco, Reginald Hudlin ve Allison Anders'in yapmakta olduğu Murder In The First dizisinin senaryosunu ise Steven Bochco, Alison Cross ve Eric Lodal kaleme alarak hazırlamaktadır. Gizem, suç ve dram kategorilerinde yayınlanmakta olan Murder In The First dizisinin müzikleri ise H. Scott Salinas ve The Hat imzası taşımaktadır. ABD yapımı olan Murder In The First dizisinin sahip olduğu IMDB puanı 7.3'tür ve çekim yeri ise San Francisco, California, ABD'dir. Ayrıca Murder In The First dizisinin yayın dili ise İngilizce'dir.

Sezonlar