yabancı dizi izle
Medici Masters of Florence
Oyuncular Tümü
6 / 10
2 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Medici Masters of Florence

Konusu

Tarih konulu bir yapım olarak izleyicisi ile buluşan Medici Maters Of Florence dizisi, İtalya'nın Rai 1 televizyonu tarafından yayınlanmaktadır ve ilk bölümü 18 Ekim'de yayınlanan Medici Maters Of Florence dizisinin birinci sezonu sekiz bölümden oluşmaktadır. Her bir bölümü altmış dakika süren Medici Maters Of Florence dizisinin projesini ortaya çıkaran isimler ise Nicholas Meyer ve Frank Spotniz'dir.

  Medici Maters Of Florence dizisinin konusu ise, İtalya'nın yükselişe geçmiş olduğu on beşinci yüzyılda Floransa'nın kaderini değiştirmiş olan Medici ailesi dizinin merkezine alınmıştır. Değirmencilikten hızla yükselen bir bankacı haline gelen Gİovanni Medici'nin şüpheli ölümünün ardından onun yerine oğlu Cosimo Medici geçer. Cosimo Medici, babası Giovanni Medici'nin öldürüldüğünü sır gibi saklayarak bu konuyu gizlice araştırmaktadır. Medici ailesi, ülkenin önemli bölgelerinde edinmiş oldukları malları ise önemli ailelerden biri haline gelmiş ve Papa ile de yakın bir ilişki kurmuşlardır. Hayali bankacılık yerine sanatla uğraşmak olan Cosimo'nun hayali Giovanni tarafından elinden alınarak ülkenin en önemli bankacısı haline gelir. Bu esnada Cosimo, kardeşi Lorenzo ve sadık dostu Marco Bello ile babası Giovanni'nin ölümünü araştırır. Bu araştırmaları sırasında Cosimo'nun ilk şüphelendi isim de eskiden dostu olan ancak şimdilerde düşmanı olan Rinaldo Albizzi'dir. Her şeye rağmen olayla ve siyasi çekişmeler ile dolu zorlu bir süreç Cosimo Medici'yi beklemektedir. Hatta Cosimo Medici, ülkenin karıştığı bir zamanda, en büyük hayali olan Duomo Katedrali'ne bir kubbe yaparak tamamlamak istemektedir.

  Medici Maters Of Florence dizisinin oyuncu kadrosunda Cosimo Medici karakterini Richard Madden canlandırmakta ve ona Giovanni Medici karakterini canlandıran ünlü oyuncu Dustin Hoffman ile Lorenze Medici karakterini canlandıran Stuart Martin eşlik etmektedir. Sergio Mimica-Gezzan'ın yönetmen koltuğunda oturmakta olduğu Medici Maters Of Florence dizisinin senaryosunu ise Nicholas Meyer ile Frank Spotnitz hazırlamaktadır. Tarih, dram ve biyografi kategorilerinde yayınlanmakta olan Medici Maters Of Florence dizisinin müzikleri ise Polo Buonvino tarafından hazırlanmaktadır. 8.0 IMDB puanına sahip olan Medici Maters Of Florence dizisinin çekim yeri ise Florence, Tuscany, İtalya'dır.

Sezonlar