yabancı dizi izle
Masters of Horror
10 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Masters of Horror

ABD - Kanada - Japonya - dakika - Korku | Gerilim - tümü
Konusu

Masters Of Horror 2005-2007 yılları arasında Kanada, ABD ve Japonya olmak üzere bir çok farklı ülkede yayınlanmıştır. İngilizce dilinde yayınlanan Master Of Horror’ın farklı dillerde çevirileri yapılmaktadır.

   Dizinin yönetmen koltuğunda Stuart GordonDario Argento ve  John Carpenter oturmaktadır. Senaristleri arasında Mick GarrisStuart Gordon ve  Dennis Paoli yer almaktadır. Başarılı sanatçı Nicholas PikeRichard Band ve Peter Bernstein dizi müziklerini üstlenmektedir.  Dizi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler resmi web sitesini ziyaret edebilmektedir. Dizinin çekimleri genellikle Tokyo ve Japonya’da yapılmaktadır. Oyuncu kadrosunda Karen Austin, J. Winston Carrol, Miho Ninagawa, Anthony Harrison ve Diego Martines-Tau yer almaktadır.  Türkçe ismiyle ‘Korkunun Ustaları’ ismiyle yer alan diziye bir saatten oluşan korku filmleri olarak bakılabilir.  Her bölümde ayrı bir hikayenin yer aldığı dizi de tek bir olay örgüsüne bağlı kalmadığından tekdüzelikten çıkmaktadır. Eski ‘Alacakaranlık Kuşağı’ tadında öyküler ilerlemektedir.  Bir saat içerisinde her defasında farklı bir öykü başlayıp ve bölüm sonunda bitmektedir. Öyküler  "Clive Barker", "Stephen king","H.P.Lovecraft" ve "Edgar Allan Poe" yazarların aynı adlı kitaplarından  uyarlanmaktadır. Bir çoğunun da yönetmeni korku sinemasında oldukça ünlü olan isimler yer almaktadır. Bunlaer Argento, Carpenter, Tobe Hooper ve  Takashi Mikee olmaktadır. Ünkü yönetmenlerin yer aldığı 13 filmden yer alan bu proje  ilk olarak 2005 yılında ekranlara gelmektedir.  Naomi Saito karakterini canlandıran Miho Ninagawa kadroda yer alan bir diğer başarılı isimlerden. Yer aldığı bazı yapımlar: Korkunun Ustaları (2005),  Dava Vekili (2012), Katil Avı (2013)  ve Marebito (2004).

   Yayınlandığı iki sezonla ekranlara geldikten sonra final yapan Masters Of Horror’ın yüksek bir izleyici kitlesine sahip olduğunu söylemek mümkündür.  Aynı anda birden fazla ülkede yayınlanmaktadır. Toplamda yirmi yedi bölümle ekrana gelmektedir.  Her bir bölüm yaklaşık olarak altmış dakika sürmektedir. Dizinin imdb performans puanı on üzerinden 7.6 olarak değerlendirilmektedir.  Korku ve gerilim türlerinde yer almaktadır.  Gerilim dolu sahneleri ve müzikleriyle ekranlarda yer alan izleyicilerin heyecanını zirveye taşımaktadır. Korku filmi izlemeyi sevenlere tavsiye edilmektedir.

Sezonlar