yabancı dizi izle
Manhunt: Unabomber
Oyuncular Tümü
10 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Manhunt: Unabomber

ABD - dakika - Suç | Dram - tümü
Konusu

Manhunt:Unabomber  1 Ağustos 2017 tarihinde ABD’de yayınlanmaktadır. İlgi çeken kurgusu ve olaylarıyla dikkatleri üzerine toplamaktadır.

   Bu ilginç dizinin yönetmen koltuğunda Greg Yaitanes oturmaktadır. Senaristleri arasında Andrew SodroskiNick Towne ve  Jim Clemente yer almaktadır. Başarılı sanatçı Gregory Tripi tarafından dizi müzikleri yapılmaktadır.  Rabun County, Georgia ve  ABD olmak üzere birçok farklı mekanda çekimler yapılmaktadır. Oyuncu kadrosunda Sam Worhington, Jeremy Bobb, Ben Weber, Chris Noth ve Paul Bettany yer almaktadır. Dizi Harvard’da profesörlük yapan Ted Kaczynski’nin görevinden ayrılıp dağ evine yerleştikten sonra başlayan olayları konu edinmektedir. Mektup aracılığıyla gönderdiği paketler saldırıların gerçekleşmesini sağlamaktadır. Tam on yedi sene sonra dergiler hazırladığı otuz yedi bin kelimeden oluşan manifestosunu yayınlamasını kabul etmektedir. Bununlar birlikte Ted  teslim oluşunun öyküsünü dizide anlatmaktadır. Manhunt: Unabomber adındaki sekiz bölümden meydana gelen mini dizinin başrollerinde Paul Bettany ve Sam Worhington  yer almaktadır. Ted Kaczynski dizide Paul Bettany canlandırmaktadır.  Bettany daha önce bir çok farklı film ve dizide rol almaktadır. Bunlardan bazıları Dünyanın Uzak Ucu (2003), Evrim (2014),  Şövalye (2001) ve Turist (2010) gibi yapımlardan tanınmaktadır. Oyuncu aynı zaman da yapımcılık ve yönetmenlik de yapmaktadır. FBI memuru Jim Fizgerald karakteriyle Sam Worhington karşımıza gelmektedir. Worhington aynı zaman da yapımcılık, senaristlik ve yönetmenlik de yapmaktadır.  Avatar (2009), Terminatör 4: Kurtuluş(2009),  Titanların Öfkesi (2012) ve Titanların Savaşı (2010) gibi yapımlardan bilinmektedir. Kadroda yer alan diğer bir aktris Ben Weber olmaktadır. Weber  Manhunt: Unabomber (2017), The Broken Hearts Club: A Romantic Comedy (2000),  Look (2007)  ve The Christmas Card (2006) gibi yapımlardan tanınmaktadır.

   İlk sezonu yayınlandıktan sonra ekranlara veda eden mini dizinin her kesimden hayran kitlesi bulunmaktadır. Toplamda sekiz bölümlere ekranlara gelmektedir. Her bir bölüm altmış dakika sürmektedir. Dizinin imdb performans puanı on üzerinden 8.2 olarak değerlendirilmektedir.  Suç ve dram kategorilerinde yer almaktadır. Polisiye dizi severlere tavsiye edilmektedir.

Sezonlar