yabancı dizi izle
Major Crimes
Oyuncular Tümü
10 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Major Crimes

ABD - dakika - Gizem | Suç - tümü
Konusu

   Major Crimes 2012 yılında yayına girmiş bir suç dizisi. Özel dosyaların uzman ekipler tarafından çözülmesini konu alıyor.

   Uzun süredir ekranlardan yayınlanan dizinin yönetmen koltuğunda Michael M. RobinSteve Robin ve David McWhirter oturmaktadır. Senaristleri arasında  James DuffKendall Sherwood ve Ralph Gifford yer almaktadır. Başarılı sanatçı James S. Levine tarafından dizi müzikleri yapılmaktadır. Dizinin nam-ı diğer adı ‘Crimes Graves’’dir. Oyuncu kadrosunda Mary McDonnell, G.W. Bailey, Tony Denison, Michael Paul Chan ve Raymond Cruz yer almaktadır. The Closer dizisinin senaristleri sevilen polisiye dizi The Closer’ın 7. Sezonun yayınlanmasının ardından seyirciye veda ettikten sonra yeni bir projeyle ekranlara gelmektedir. Dizide ki oyuncu kadrosunun büyük bir bölümü devamı niteliğinde olan Major Crimes’da yer almaktadır. The Closer’ın başrol oyuncusu  Brenda Leigh Johnson’ın LAPD biriminden ayrılışının sonra Major Crimes’ın yönetimini Sharon Raydor karakteri  (Mary Mcdonnell) devralmaktadır. MC aslında ekibi tarafından pek iyi davranılmadığı için artık kendini kanıtlamak istemektedir. Ve onların güvenini kazanmak her şeyden önce gelmektedir. Bu sırada ekibimiz de bu arada yeni yöneticilerin ortaya koyduğu kurallara ve her şeyi usulüne uygun yapmak durumunda bırakılmaktadır.  Tecrübeli oyuncu Mary McDonnell şimdiye kadar bir çok farklı film ve dizide yer almaktadır. Bunlardan bazıları Kurtuluş Günü (1996), Kurtlarla Dans (1990),  Savaş Yıldızı Galactica (2003) ve Savaş Yıldızı Galactica (2004) gibi yapımlardır. Kadroda yer alan diğer bir tecrübeli aktristimiz G.W. Bailey olmaktadır. Bailey Polis Akademisi (1984),  Hırsız (1987), Rustlers' Rhapsody (1985) ve Büyük Suçlar Şubesi (2012) gibi yapımlardan tanınmaktadır.
   6.sezonu yayınlanan dizi izleyicilerin beklentisi doğrultusunda hareket etmektedir. Gizem dolu sahneleri ve olayların polisiye tadında ilerlemesi izleyiciye keyifli anlar yaşatmaktadır. Major Crimes imdb performans puanı on üzerinden 7.6 olarak değerlendirilmektedir. Suç, dram ve gizem türlerine giren dizi kendi alanında başarıyı yakalamaktadır. Her bir bölüm yaklaşık olarak   kırk beş  dakika sürmektedir. Dram ve gerilim sevenler tavsiye edilmektedir.  Dizi izleyiciler tarafından olumlu yorumlar almaktadır.

Sezonlar