yabancı dizi izle
Mad Men
3.5 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Mad Men

ABD - dakika - Dram - tümü
Konusu

Mad Men diğer adıyla daha doğrusu Türkçe adıyla Çılgın Erkekler, 2007 yılından 2015 yılına kadar yayınlanmış bir dizi. Çok başarılı bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. 1960'lı yıllar New York hayatının içerisinde en prestijli reklam ajanslarından biri ve bu firmanın gizemi hakkında genel olarak anlatımların olduğu ve akışkanların çok güzel olduğu bir dizi olarak karşımıza çıkıyor.

Mad Men Konusu Ve Detaylar

Kaliforniya ile New York arasında geçen muhteşem hikaye. Jon Hamm, Elisabeth Moss gibi isimlerin başrollerinde oynadığı bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. 5 kez Altın Küre kazanmasının yanı sıra aynı zamanda da olayların bağlayıcılığı ve akışkanlar gerçekten de çok güzel hazırlanmış. Reklam yöneticileri ağırlıklı olarak Donald Draper'e odaklanarak ilk bölümden itibaren onun peşindelerdir. Gerçek anlamda hikayenin her sezonunda çok daha farklı bir kapı açıldığını söylemek mümkün. Ayrıca her bir bölüm en azından bir film kadar keyifli ve çekici geçiyor. 2007 ile 2015 yılları arasında fırtınalar gibi esen dizi toplam 92 bölüm olarak sizlere sunulmuş bulunuyor.

Dizinin çok etkin ve çok güzel bir şekilde canlandığını da söylemek gerekir. Ayrıca sistematik bir şekilde sunulan dizide sürekli olarak bir aksiyon sistemi olması da gerçekten çok çekici. Reklam ajansında yaşananların yanı sıra aynı zamanda da ajansın içerisine ajanların sokulması ve ajansın işlerinin kesilmesi için elinden geleni yapanlar var. Reklam ajansı 1960'lı yıllara damga vururken aynı zamanda da hızlı bir şekilde büyüyen sistemiyle ön plana çıkmaktadır. Donald Draper kalite çizgisinden hiç bir şekilde vazgeçmezken aynı zamanda da çok daha başarılı işler yapabilmek için de sürekli olarak kendini ve şirketini yenilemektedir. Ancak rakipleri de onun peşini bir türlü bırakmamaktadırlar. Kısacası çok kaliteli ve güzel bir şekilde dokunmuş.

Sezonlar