yabancı dizi izle
Luke Cage
Oyuncular Tümü
10 / 10
2 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Luke Cage

ABD - dakika - Aksiyon | Bilim Kurgu - tümü
Konusu

Luke Cage, aksiyon, suç ve drama türlerini içerisinde barındıran bir dizi, 2016 yılından itibaren yayınlanmaya başladı. Şu ana kadar 26 bölümü yayınlanmış bulunuyor. Cage, aslında Harlem'de yaşamaktadır. Sabotajcı bir deney sonucunda süper bir güç haline gelir. Aynı zamanda da cildi çok daha güçlenir ve büyük bir güçle halindeki hayatını yeniden inşa etmeye başlar. Ancak birkaç arttır ve geçmişi ile yüzleşmesi gerekmektedir. Elbette ki dizinin genel anlamıyla anlatımı bu şekilde ancak izlenmiş olan bölümlerinde özellikle politik nitelikli bazı konularında işlendiğini görüyorsunuz. Örneğin sezonun en çok izlenen bölümlerinden bir tanesi 1. Sezon 7. Bölüm olarak karşımıza çıkıyor.

Luke Cage Dizi Karakterleri

Burada Mariah karakteri politik kariyeri için ateş altına giriyor ve uyku kaçıracak olan bilgileri alıyor. Bir yandan sevilen bir yandan da nefret edilen bir karakter gibi görünüyor. Dizide en can alıcı sahnelerden bir tanesi 1. Sezon 4. bölümde karşımıza çıkıyor. Luke Cage, burada intikamını almak için kurbanını kurtarıyor ve ilk olarak kendisine yapılan komplodan önceki hayatına geri dönerek burada kendisini bu hale getiren komployu hatırlıyor. Bunun yanı sıra 11. bölümde yine Luke'un geçmişinden gelen bir karakteri görüyoruz. Elbette ki dizinin tam anlamıyla anlaşılması için izlenmesinde fayda var. Normal serisi olarak karşımıza çıkıyor.

Luke Cage Dizi Bölümleri

Özellikle Mike Colter karakterinin çok başarılı bir şekilde canlandırmış ve sizlere sunmuş. Bu arada şunu da söylemek gerekir ki diziyi yeni izleyenler için sezonun ilk yarısında pek de istediğinizi bulamayabilirsiniz. Ancak ikinci yarısında gerçek anlamda bir yükselme göreceksiniz. Karmaşık karakterler karşımıza çıkarken aynı zamanda da mükemmel oyunculuk performanslarıyla entegrasyon edilmiş müzikler ve sistemler sizleri de gerçekten büyüleyecek. Elbette burada nasıl bir dizi bekliyorsunuz. Bu da çok önemli. Özellikle birkaç sahnesinin show anlamında yapılırken Batman ve Robin bölümlerini anımsattığını da söylemek gerekir. Konu çizgileri ve mantıksal ilerleyişi aynı zamanda da dizinin içerisinde sizlere sunulmuş olan ufak açıklamalar gerçekten de çok hoş anlar yaşatıyor. Şaşırtıcı bir finalle örtülü olması da dizinin daha da büyüleyici bir hale gelmesini sağlıyor.

Sezonlar