yabancı dizi izle
Limitless
Oyuncular Tümü
9.6 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Limitless

ABD - dakika - Dram | Bilim Kurgu - tümü
Konusu

Limitless Dizisi bilgileri ve konusu. Başrolde Jake McDorman ve Jennifer Carpenter'ın oynadığı dizi gösterime 2015–2016 yılları arasında girdi. 2015 öncesinin en çok beklenen dizilerinden birisidir. Dizi genel itibariyle bir filmden ilham alınmış ve diziye çevrilmiş bir yapıttır. İlham aldığı film Limitless. Filmin Türkçe karşılığı ise "Sınır Yok" olarak çevrilmiş. Dizi komedi, suç ve drama üzerine kurulu ve dizi şuanlık 22 bölümden oluşmaktadır.

 Jake McDorman'ın muhteşem oyunculuğu ile adeta filmi aratmayacak bir kalitede dizi olmuş durumda. Dizi eleştirmenleri tarafından başrol oyuncusunun sönük yan oyuncuların ise daha baskın olduğu konusunda eleştiriler yapmakta. Sizler ne dersiniz bu eleştiri için? 

 Özet geçmek gerekirse, Serseri bir karaktere sahip olan Brian Finch arkadaşının tavsiyesi üzerine bir hap alır ve tüm hikaye buradan başlar. Bilimsel bir kanıtı olmasının yanında insanların beyninin %100 kullanıldığı kanıtlanmış bir gerçektir. Dizinin atmosferinde ise herkes yüzde yüz kullanmamakta. Sadece ilacı içen kişi beyninin yüzde yüzünü kullanım durumuna geçmekte. Tüm olayda bundan ibaret zaten. 

 Dizinin her bölümü yaklaşık 45 dakika uzunluğunda. Siz ne dersiniz bilemeyiz ama bir Amerikan dizisine göre ortalama uzunlukta hemde ilk sezondan. Ayrıca ilham aldığı diziyi izleyenlerin bu diziden de sıkılmayacağını düşünüyoruz. Bu diziyi kimler sever derseniz " Mentalist" dizisini izlemiş ve bu diziyi sevmiş kişiler izlerse sevecek türden. Ancak dizi bir "Fringe" veya "Criminal Minds" ortalamasında değil. 

En az başrol kadar yan oyuncuların emeği dizi için büyük bir önem taşımakta. En çok gördüğümüz yan oyunculardan  Hill Harper ve Mary Elizabeth Mastrantonio, gerçekten oyunculuklarının hakkını vermiş. Sizlere bir kaç oyuncuyu tanıtmanın faydası olacağı düşüncesindeyiz.

Belki hepimiz Jennifer Carpenter'i "Dexter" dizisinden tanıyoruz. Dexter dizisi sonrasında da oyunculuğunun kalitesini Limitless dizisinde de arttırdığını görüyoruz. Deli fanı olanların ise Carpenter'ı "the exorcism of emily rose" filminde içine şeytan girmiş Emily Rose'u canlandırırken gördük. Eminim ben dahil herkes bu oyunculuğundan zevk almıştır.

Sezonlar