yabancı dizi izle
Lilyhammer
Oyuncular Tümü
9.0 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Lilyhammer

ABD - Norveç - dakika - Komedi | Suç - tümü
Konusu

Lilyhammer Dizisi konusu ve bilgikeri. Dizilerin yönetmen koltuğunun birden fazla kişiyle paylaşılması alıştığımız durum. Bu isimler kimler mi? Yönetmenler: Simen Alsvik, Geir Henning Hopland, Lisa Marie Gamlem. Dizi Amerika ve Norveç'in ortak çalışmaları sonucu ortaya çıkmış bir eser. Başrol de takibi suç dizilerinde kötü karakter olarak görmeye alıştığımız Steven Van Zandt bulunmakta. İlk yayınlanma tarihi 2012 olarak imbd sitesinde yazmakta. 

 Lilyhammer ilk gösterime girdiği ülkesinde, yani Norveç'te rekorlar kırmıştır. Yaklaşık ülkenin 1/5'i dizinin ilk bölümünü izlemiştir. Böylelikle kendi yapımı olan dizi kendi ülkesinde rekor kırmıştır. Dizi, Netflix şirketinin ilk orjinal kendi yapım dizisi. Netflix pek alışık olunmayan bir orjinal içerik ile piyasaya giriş yapmış . Dizinin türü: komedi, suç ve dram içermekte.

Başrolde Frank Tagliano'nun (Steven Van Zandt) oynadığı dizinin mecerası Amerika'da başlıyor. Frank Tagliano, can güvenliğinin kalmadığı ülkede tanık programına girer. Ardından 1994 Kış Olimpiyatlarını izlediği sırada çok etkilendiği Lillehammer Kasabasına gitmeyi arzular ve gerçekleştirir. Artık o Frank Tagliano değildir. O, Giovanni Henriksen'dir. Bu kasabada tek bildiği işi yapmakla başlar. Kimliğini gizli tutma çabalarının yanında Norveç'in kültürüne alışmaya çalışanın adamın macerasını anlatır.

Başrol hariç yan oyuncuların ortalama seviye olduğunu dizinin bir kaç bölümünden sonra anlıyoruz. Steven Van Zandt'ın hafif Carlone göndermeleri ile diziye hoşluk katmış. Göndermelerin yanı sıra Steven Van Zandt'ın dizinin senaryo ekibinde olması ve müzisyen kişiliği ile dizi izleyenlerin kalplerine ufak şarkı dokunuşları ile içimizi sıcacık etmekte. Lilyhammer dizisi eleştirisinde beğenilmeyen noktalardan birisi esprilerin kolaya kaçılmış olması.

 Lilyhammer dizisi süresi olarak yaklaşık 45 dakika. Ortalama bir süre fakat dizinin hayranları için az bir süre olduğunu her yerde okuyoruz. :)

Sezonlar