yabancı dizi izle
Leverage
Oyuncular Tümü
10 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Leverage

ABD - dakika - Aksiyon | Suç - tümü
Konusu

Uzun soluklu bir dizi olan Leverage Dizisi ilk yayınlandığı günden beri toplamda 5 sezonluk bir maraton yapmıştır. Film sektörüne 2008 yılında giriş yapmış ve büyük ilgiyle 5 sezonu 2012'de yapılan final ile noktalamıştır. Dizinin kadrosunda Timothy Hutton, Gina Bellman, Christian Kane gibi isimler bulunmaktadır. Aksiyon dizisi arayanlar için birebir bir dizi.

 Leverage Dizisinin Konusu

 Dizi içerisinde bulunan kahramanlar, eski işi sigorta müfettişi olan biri tarafından kontrol edilmektedir. Aksiyon dizileri için olmazsa olmazlarda olan illegal işler muhabbetini bu kahramanlarda yürütmektedir. Alışagelmişin dışında bir kanunsuzluk konusu içermekte. Akıl almaz hırsızlıklar, dönen dolaplar aslında hakkını alamayan iyi insanlar için yapılmaktadır. Kötü insanlar tarafından kötülüklere uğramış masum insanlara yardım etmek ve kötüleri adaletin cezalandırmada yetersiz kaldığı zaman cezalandırmaları. Dizinin oyuncu ekibinde herkesin farklı özellikleri ve güçleri var. Ekibimiz ise 5 kişilik bir kahraman grubu. 

Dizi Hakkında

 Çoğu sosyal medyada "Get Ready to Get Even" sloganını duymuşsunuzdur. Evet bu slogan bu dizide içerisindeki kahramanlarımızın sloganı.

 Tür olarak Kriminal, polisiye ve gizem içermektedir. İmdb puanı ise 7.9, ortalama bir puan diyebiliriz. Genel polisiye dizilerinin puanı bu şekilde. Ortalama puanı ile kategorisinde bizden geçer not aldı. 5 sezonluk bu yapıt 77 bölüm içermektedir. 

 Oyunculuk & Ekip

  •  Başrolde Timothy Hutton(Nathan Ford), Gina Bellman(Sophie Devereaux)
  •  Yan oyunculuklarda ise, Christian Kane(Eliot Spencer), Beth Riesgraf(Parker)

 Yönetmen koltuğunu ise Jonathan Frakes, Dean Devlin paylaşmakta. Jonathan Frakes'i ise film severler bilim-kurgu yönetmeni olduğunu bilir. Daha önce Star Trek: Insurrection'ın (1998)yönetmenliğini yapmış. 

 Leverage Dizisi nin içerisinde bulunan kahramanların düşmanlarına karşı kurdukları tuzaklar ile adete olay örgüsünün içine giriyorsunuz. Standartların dışında bir temaya sahip Leverage dizisi geçirdiği dolu dolu sezonlar ile 77 bölüm sonrası sevenlerine final yapıp veda etmiştir.

Sezonlar