yabancı dizi izle
Lethal Weapon
Oyuncular Tümü
10 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Lethal Weapon

ABD - dakika - Aksiyon | Dram - tümü
Konusu

Lethal Weapon Dizisi dizisi, 1987 ile gösterime girmiş, ardından gelen 1989, 1992 ve 1998 yıllarında devam üçlemesi ile görücüye çıkmış film serisinin günümüz dizi versiyonudur. Başrolleri Mel Gibson ve Danny Glover paylaştığı filmden alıntılanmıştır. Fox kanalında yayınlanmış olan dizi toplam 62 bölüme sahip 3 sezonluk bir dizidir. Ortalama süresine bakacak olursak ilk bölümün 46 diğer bölümlerin ise standart 42–41 civarında olması dizinin artılarından. Dizinin isminden anlaşılacağı üzere türü polisiye ağırlıklı drama, askiyon ve suç dizisidir. 

 Dizinin imdb puanı ise 8.1 ile ortalamanın bir iki tık üstünde puan almıştır. 

Lethal Weapon Dizinin Konusu?

Eski bir asker kariyerine sahip olan Martin Riggs, eşini ve henüz doğmamış çocuğunu kaybetmiştir. Bu üzücü olay başrol oyuncumuzu derinden etkilemiştir. Eskileri geride bırakmak amacıyla Martin Riggs, Los Angeles'a yerleşir. İşte hikaye tam burada başlıyor. 

Yaşadığı trajik olay sonrası toparlanmaya çalışan aynı zamanda düzen kurmaya çalışan Martin hayatın zorlukları karşısında bazen pes eder. Artık hayattan hiç bir zevk almayan ve ölüme bir adım yaşamaktadır. Bu amaçsızca ve önemsizce yaşadığı hayatında yeni ortağı  Roger Murtaugh ile tanışır. Görev yaptığı Los Angeles'ın departmanına yenilik, heyecan ve mutluluk saçan ortak ile başrol oyuncumuzun hayatı renklenir. Bu süreçten sonra koltuğunuzu arkaya atıp bu ikilinin Los Angeles macerasını izlemek kalıyor. İkilinin çeşitli ihbarlara gittiği ve aksiyonun bol komedinin eksik olmadığı bir atmosfer ile izleyiciyi hoşnut etmekte.

Oyunculuklar ve Ekip

 Başrol oyuncusu Martin ve Roger'dan bahsettik. Dizi içerisinde karakterlerin psikolojileri derinden tanıtılmış ve başrol oyuncumuzun yaşadığı tüm duyguları adete izleyicinin de hissetmesi sağlanmış.

Lethal Weapon dizisinin yönetmen koltuğunda oturan isim Matthew Miller.

Standart bir polisiye dizisinden ne beklediğinize bağlı olarak önerebiliriz. Lethal Weapon dizinin diğer türevlerinden pek farkı yok. Zamanınız çok ve polisiye delisi iseniz dizi size göre.

Sezonlar