yabancı dizi izle
Legion
Oyuncular Tümü
10 / 10
2 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Legion

ABD - dakika - Aksiyon | Dram - tümü
Konusu

Legion dizisi, diğerlerinden farklı olan insanların genel kaderinin dışlanmak olması ve bu insanların akıl hastanelerine kapatılmasının farklı bir hikayesi olarak karşımıza çıkartılmış bir senaryoya sahip. Kafasının içinden sürekli sesler gelen, dış dünyadaki davranışlarına da bu nedenle kontrol etmede güçlük çeken bir gencin kendini bulma ve anlamlandırma çabası merkezinde gelişen olaylarla dolu bir dizi ile karşı karşıyayız.

Dizinin başkarakteri David Haller’dır ve çocukluğundan beri diğer insanlara göre bünyesindeki çoğu durumda büyük farklılıklar yaşamaktadır. Psikolojik ve psikiyatrik uzun soluklu deneyler, tedaviler ortaya konulur ama yeterli gelmez. En son olarak da bir akıl hastanesine yatırılır ve asıl burada tanıştığı birinin de yardımıyla kendini bulmaya ve tanımlamaya başlar. Çünkü farklı olan yine kendine benzer olan başka farklı profil ancak kendini tanımlamasına yardımcı olacaktır.David için tabi ki kolay bir süreç değildir çünkü bizzat ailesi tarafından akıl hastanesine gönderilir.Ama aslında çoğu olumsuzluk gibi bu olumsuzluk da görünürde kalıp aslında David’e kim olduğunun anahtarını verecek ve çok kuvvetli bir bağla bağlandığı bir insanı da hayatına katacaktır.Syd karakteri David’in de bulunduğu akıl hastanesindeki hastalardan biridir yalnız o da David gibi normal bir akıl hastası değildir.Güzel çekici ve aslında David gibi hasta değil yeteneklidir..David, Syd’in de yardımıyla özel bir durumun içinde olduğunun farkına varır. Bu durum ise onun çok güçlü bir telepati gücüne sahip bir mutant olduğu durumudur. Syd de öyledir ve Syd de özel bir duruma sahiptir. Syd insanların kendisine dokunulmasına izin vermez çünkü bu O’nun dokunduğu kişinin vücuduna girmesine sebep. David’in özel durumunu çok kısa bir süre içersinde anlayan ve kendi durumunu keşfetmesini sağlayan özel bir insandır.

 Kendinin farkına vardıktan sonra da bir şekilde yolunu bulup akıl hastanesinden kaçan David artık kendi gibi olan mutant bir grupla maceralarına başlayacaktır. O artık daha huzurludur çünkü anormal değil bizzat farklı ve artıları olan biri olduğunu öğrenmiştir.

Sezonlar