yabancı dizi izle
Legends
Oyuncular Tümü
7.0 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Legends

ABD - dakika - Aksiyon | Dram - tümü
Konusu

Legends dizisi, casus kitapları uzmanı Robert Littell'ın romanından uyarlamadır. Başrol de hepimizin neredeyse tanıdığı Sean Bean var. Dizi, TNT kanalında yayınlanmakta olup polisiye ve aksiyon karışımı bir dizidir. 2 sezona sahiptir ve bu iki sezon dizide Sean Bean'ın muhteşem oyunculuğu ile bölümlerin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Aman dikkat diyelim. 

Legends Dizinin Konusu

 Dizi ismi Martin Odum olan Sean Bean, her önemli operasyon için çeşitli kılıklara ve kişiliklere bürünmesi onu eşsiz yapan karakter detaylarındandır. Legends dizi serüvenin ilerleyen bölümlerinde bir yabancı ile Martin Odum arasında dizinin akışını değiştirecek diyalog geçer. Yabancının ona "sen kimsin?" diye sorması üzerine Martin Odum kişiliğini ve kim olduğunu bulmaya kendini adar. Martin çıktığı bu yolda gerçek kimliğini bulması hayli zor olacaktır. Yıllarca hizmet ettiği bu işin kurmaca olduğunu öğrenmesi onu büyük bir depresif hale sokar. Bu yaşadığı tramva sonrası kimseye güvenemez. Tabi bu macera içerisinde kötü karakterler olmazsa olmaz. Martinin gerçek kimliğini öğrenmemesi için uğraşan kötü adamlar vardır. 

 Dizi ilerledikçe Martin görev icabı girdiği kılıkların esiri olmaya başlar. Gerçek kimliği ve görev icabı kimlikleri arasında boğuşmaya ve kişilik bozuklukları yaşamaya başlar. 

Dizinin en iyi noktalarından birisi ise ana rol oyuncumuzun psikolojisinin derinlemesine işlenmesidir. 

Karakterler Ve Dizi Hakkında

Martin Odum (Sean Bean): Ana karakterimizi tanımayan yoktur. Özellikle Game Of Thornes izleyenlerin çokça tanıdığı bir yüzdür. 

Crystal McGuire (Ali Larter): Martin Odum'un dahil olduğu ekibin takım lideri. Çoğu zaman Martin'in kontrol etmesiyle karşımıza çıkar. Bundan dizi boyunca yakındığı doğrudur. Bu oyuncuyu ise Heroes dizisinden tanıyanlar olacaktır. Orada gösterdiği süper ötesi performans ile oyunculuğunu bir tık üste taşımıştır. Artık Ali Larter'i ekranlarda çok görecek gibiyiz.

Sezonlar