yabancı dizi izle
Legend of the Seeker
Oyuncular Tümü
10 / 10
2 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Legend of the Seeker

ABD - dakika - Aksiyon | Dram - tümü
Konusu

Gizemin ve bilinmeyenlerin diyarında yolculuk yapmayı seven tiplerden iseniz Legend of the Seeker dizisi tam size göre. Dizi iyinin ve kötünün savaştığı bir atmosfere sahip. Gösterime 2008–2010 yılları arasında ABC kanalı vasıtasıyla girdi. 2 Sezondan oluşan toplam 44 bölüme sahip. 

Legend of the Seeker (Arayıcı Efsanesi) dizisinin yönetmen koltuğunda Stephen Tolkin, Kenneth Bille oturuyor. Legend of Seeker dizisi Terry Goodkind tarafından yazılmış olan The Sword of Truth'tan ("Doğruluk Kılıcı" Kitap Serisi) uyarlama olduğunu imdb sitesinde rastlıyoruz.

Başrol de Craig Horner'ın harika ötesi oyunculuğu ile dizi severlerin kalbini fethedecek gibi. Dizinin imdb puanı ise 7.7 ile ortalamanın seviyelerinde.

Kitaptan uyarlama olduğunu söylemiştik. Dizinin ilk sezonun konusu da serinin birinci kitabı olan Wizard's First Rule (Büyücünün İlk Kuralı)'na dayanıyor. Her ne kadar uyarlama kitaplarında benzerlik çok olsa da bu dizide yazarlar biraz seyrek ilham ile dizinin senaryosunu yazmışlar.

Dizinin macerası, Darken Rahl birliklerinin Midlands'ı işgal edişinden sonraki zamandan diliminde başlıyor. Dizi içerisinde önemli 3 adet bölge bulunmaktadır. Bunlar Westland, Midlands ve D' Hara. Bir kahin ise ölüm döşeğinde gerçek olan arayıcının doğacağının temennisini vermiştir. Arayıcı, sıkıntılı ve çileli zamanlarında ortaya çıkıp kötülükler ile savaşan kimsedir.

Arayıcının en büyük hedefi Darken Rahl'ı öldürmektir. Kahinin ölmesiyle köyde olan bütün çocuklar bu potansiyeli taşır. Bu haber sonrası Darken Rahl muhafızları köyde doğan bütün çocukları öldürür. Zeddicus Zu'l Zorander bu haberi önceden aldığı için gerçek arayıcıyı evinden alıp uzak diyarlara götürür. 

Filmin Oyunculukları & Ekibi

Yönetmen koltuğunda:  Stephen Tolkin, Kenneth Biller

Ana Oyuncular: Craig Horner (Richard Cypher), Bridget Regan(Kahlan Amnell)

Yan Oyuncular: Bruce Spence(Zeddicus Zu'l), Craig Parker( Darken Rahl)

Sezonlar