yabancı dizi izle
La Mante
10 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

La Mante

Fransa - dakika - Suç | Dram - tümü
Konusu

Fransızların yapımcılığını üstlendiği, AB International Distribution tarafından dağıtımının yapıldığı La Mante, The Mantis adıyla tanınan eski bir seri katilin yaşadıklarına odaklanıyor. Dizide gerçekleşen olaylar 25 yılı öncesine kadar dayanmakta olup Fransa’yı dehşete düşürmüş bir seri katil üzerine canlandırılıyor. Jeanne Deber’den, Paris üzerinde kendisini taklit eden bir katil tarafından ortaya çıkmasının ardından polisler tarafından bu taklitçinin peşine düşürülmesi ve taklitçinin yakalanması konusunda polis tarafından yardım istenir.  Tutuklandığı günden beri hapishanenin hücre bölümünde yaşayan Deber, ilerleyen günlerde bu konu için polisin iş birliği teklifini tek şartla kabul ederek hücreden çıkarılmaktadır.

O hücredeyken dışarıda üst düzey dedektif olan ve kendisinden uzaklaşmış oğlu Damien Carrot’un kendi tarafında çalışmasını kabul ettirerek hücreden çıkarılmaktadır. Damien ise başarılı bir polis olduğundan dolayı işine çokça tutkulu. Evine ise zaman zaman yapmış olduğu gizli görevleri uzun operasyonları saymazsak evine bağımlı biri fakat istemediği tek şey var ki oda çocuk sahibi olmak istememesi. Damien ise bildiklerini annesinin durumunu sadece 2 kişiyle konuşabiliyor. Annesine ve babasına küçüklükten gelen büyük bir öfke duyuyor, öfkenin yanı sıra içinde biraz da onlara karşı korku var. Küçükken yaşadığı şeyler, onun kendi aile kurduğu zamanlarda çocuk sahibi olmasını korkutmuş. Damien açısından bunun nedenlerini çocuk isteyen Lucie’ye açıklamak oldukça zor.

Annesini cezaevi sırasında bir kez dahi ziyaret etmemiş olması ve aralarında haberleşmenin de olmaması teklif edilen teklifin kolayca kabul edeceği bir teklif değildir. Teklifi düşünmesinin bunlarla birlikte geçmişte annesinin yaptıkları ve annesinin tutuklandığında sorgu odasında vermiş olduğu ifadeyi izleyerek annesine karşı oluşturduğu nefret ve babasına yıllar önce ne olduğunun merak etmiş olması.

Sezonlar