yabancı dizi izle
La casa de papel
10 / 10
3 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

La casa de papel

İspanya - dakika - Gerilim - tümü
Konusu

  Knight Rider yani Kara Şimşek dizisi, 1982 ile 1986 yılları aralığında ABD'de yayınlanan ve ülkemizde dahil olmak üzere Dünya'nın bir çok ülkesinde yayınlanması ile birlikte popüler olmuş bir televizyon dizisidir. Türkiye'de TRT tek kanallı olduğu dönemlerde ekranlara gelmekte olan Kara Şimşek dizisi doksan bölüm sürmüş ve Knight Rider dizisi, Hava Kurdu, Magnum, MacGyver, A Takımı ve Kanun Namına isimli yapımlar ile birlikte seksenli yılların efsanevi dizilerinden biri olarak kabul  görmeyi başarmıştır. Amerika'da ve tüm dünyada yayınlanarak büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Knight Rider dizisinin yeni versiyonu olarak çekilmeye başlanan dizi, ilk olarak 17 Şubat 2008 tarihinde yayınlanmış olan ve yüz yirmi dakika kadar süren pilot bölümü ile izleyicisinin nabzını yoklamasının ardından 24 Eylül 2008 tarihinde yayın hayatına başlamıştır.

  Knight Rider yani Kara Şimşek dizisinin konusu ise, Knight Rider dizisinin yeni versiyonunda KITT'in direksiyonuna Michael Knight'ın oğlu olan Mike Traceur geçmekte ve beklendiği üzere yeni versiyon yapımda KITT'te değişime uğrayarak büyük bir gelişme göstermektedir. Yeni versiyonda yer alan KITT, Mustang Shelby GT500KR modeli kullanılmış ve bir önceki versiyonuna oranla daha teknolojik, daha akıllı ve daha işlevli durumdadrı. Knight Rider 2008 yapımı olan dizi, bir önceki versiyonunun devamı olarak çekilmekte ve bu yeni versiyonda doğal olarak teknolojinin de bütün nimetlerinden faydalanılmış durumdadır. Ayrıca Knigt Rider dizisinin yıldızı olan KITT'İ de Val Kilmer seslendirmektedir.

  Knight Rider yani Kara Şimşek dizisinin yeni ve devam versiyonunun oyuncu kadrosunda Justin Bruening, Deanna Russo ve Paul Campbell gibi oyuncular yer almaktadır. 2008 yapımı olan yeni versiyon Knight Rider dizisinin yönetmenliğini Jay Chandrasekhar, Bryan Spicer ve Allan Kroeker yapmaktadır. Ayrıca bu yeni versiyon Kara Şimşek dizisinin senaryosunu ise Dave Andron ve Matt Pyken ile birlikte Glen A. Larson kaleme alarak hazırlamaktadır. Gerilim, aksiyon, gizem ve macera kategorilerinde yayınlanmakta olan Knight Rider dizisinin müzikleri ise Christopher Tyng imzası taşımaktadır. Bu yeni versiyon ABD yapımı olan Knight Rider dizisinin IMDB puanı 5.7 ve yayın dili ise İngilizce'dir.

Sezonlar