yabancı dizi izle
Knightfall
10 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Knightfall

ABD - dakika - Aksiyon | Macera - tümü
Konusu

  History Channel bünyesinde ilk bölümü 6 Aralık 2017 tarihinde yayınlanmaya başlamış olan Kngthfall dizisi, konusu açısından ortaçağ temasının hakim olduğu tarihi bir drama ve macera dizisi olarak izleyicisi ile buluşmuştur. Knightfall dizisinin her bir bölümü ortalama elli ile altmış dakika kadar sürmekte ve birinci sezonu ise on bölümden oluşmaktadır. Knightfall dizisinin sorumluları ve aynı zamanda yaratıcıları Don Handfield ve Richard Rayner'dir. Knightfall dizisinin yönetmen ekibinde daha önce Agent Carter, Shameless ve Outlander gibi farklı türde ki serilerde de çalışmış olan Türk yönetmen Metin Hüseyin'de bulunmaktadır. Ayrıca Knightfall dizisinin yapımcılığını ise Daredevil adlı yapımdan tanıdığımız Alez Shevchenko, Legends adlı yapımdan tanıdığımız Matthew Stillman ve Genius isimli yapımdan tanımakta olduğumuz David Minkowski yapmaktadır.

  Knightfall dizisinin konusu ise, tapınak şövalyeleri ismiyle bilinmekte olan Haçlı birliklerinin askeri sadakat, politik, kardeşlik ve Tanrı inancı gibi kavramlar üzerinden işlenmekte olan dizi ondördüncü yüzyılın kaotik ve bir o kadarda kasvetli döneminde geçmektedir. Knightfall dizisi, ondördüncü yüzyılın kaotike ve kasvetli döneminde geçmekte olan konusu, tapınak şövalyelerinin lideri konumunda olan Landry ile kurgusal bir hikayeye bağlanmaktadır. Knightfall dizisinde, Hıristiyanlık dininin mitler arasında yer alan kutsal kase ve onüçüncü cuma tarzı kavramları dizinin içerisinde görmekte ve Landry ile yoldaşlarının mücadelelerine tanıklık etme olanağı bulmaktayız.

  Knightfall dizisinin oyuncu kadrosunda tapınak şövalyelerinin lideri olan Landry karakterini canlandıran ve Kit Harrigon adlı yapımdan hatırlayabileceğimiz Tom Cullen bulunmakta ve Tom Cullen'e oyuncu kadrosunda, Gawain karakterine hayat veren The Tudors adlı yapımdan tanıyabileceğiniz Padraic Delaney ve Tancrede karakterine hayat veren Spartacus isimli yapımdan bildiğimiz Simon Merrells yer almaktadır. Knigth dizisinin fikri Don Handfield ile Richard Rayner'a aittir ve dizinin senaryo ekibinde bu fikir sahibi ikiliye Dominc Minghella eşlik etmektedir. Yönetmen ekibinde Türk yönetmen Metin Hüseyin ile birlikte Douglas Mackinnon ve David Petrarca'nın bulunduğu Knightfall dizisinin müzikleri ise Andy Price imzaı taşımaktadır. IMDB puanı 6.5 olan Knightfall dizisinin çekim yeri ise Barrandov Studios, Prague, Çek Cumhuriyeti'dir.

Sezonlar