yabancı dizi izle
Killing Eve
10 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Killing Eve

ABD - dakika - Gerilim - tümü
Konusu

Killing Eve dizisi, BBC America'nın Luka Jennings'in kısa öykülerine dayanarak hazırlanmış olan orjinal senaryolu bir dizidir. Dramatik gerilim türünde ki Killing Eve dizisinin senaryosunu Fleabag'ın yıldızı Phoebe Waller-Bridge hazırlamaktadır. Luke Jennings'in bir suikastçıyı anlatmakta olduğu dört kitaptan oluşmakta olan roman serisine dayanan Killing Eve dizisi sekiz bölümden oluşmakta ve 1 Nisan 2018 tarihinde de yayın hayatına başlamıştır.

  Killing Eve dizisinin konusu ise, Eve Polastri masa başı işinden çok da memnun olmayan bir MI5 görevlisidir ve masa başında olmak yerine sahalarda olmayı ve bir ajan olarak çalışmayı istemektedir. Eve Polastri'nin istediği şey bir anlamda bir Cumartesi sabahı ayağına gelir ve Viyana'da Rus bir politikacı inanılması güç bir suikaste kurban gider. Bu suikast olayına ise MI5'in Rusya bölümü el atar. Bu suikast olayının etkisi biraz bile soğumadan İtalya'da aynı tarz bir cinayetin daha gerçekleşmesiyle Eve Polastri'nin suikastçıya olan ilgisi daha da artar. Eve Polastri ajan hayalleri kurarken Rus politikacı cinayetinin şahidini üzerine vazife olmadı halde sorgular. Suikastçiye olan hayranlığı nedeniyle Eve Polastri, konuya giderek artan bir ştah ile daha da fazla bağlanır. Eve Polastri, tanığı tekrar sorgulamaya gitmesiyle onun yüzünden hem kendi hayatı hem de sivillerin hayatı riske girer. Bu durum tahmin edilebileceği üzere MI5 tarafından pek de hoş karşılanmaz. Fakat Eve Polastri'nin çabaları ve iştahı birinin dikkatini çekmeyi başarır ve artık kedi fare oyunu da başlayabilir. Ancak kimin kedi ve kimin fare olduğu ise ilerleyen bölümlerde anlaşılabilecektir.

  Killing Eve dizisinin oyuncu kadrosunda Fiona Shaw, Sandra Oh ve Jodie Comer gibi tanınmış oyuncular yer almakta ve dizinin yönetmenliğini ise Jon East, Harry Bradbeer ve Damon Thomas yapmaktadır. Müzikleri David Holmes imzası taşımakta olan Killing Eve dizisinin senaryosunu ise Luke Jennings, George Kay ve Vicky Jones kaleme almaktadır. 8.8 IMDB puanına sahip olan Killing Eve dizisinin çekim yeri ise Tuscany, İtalya'dır. Ayrıca İngilizce ve Fransızca olarak yayınlanmakta olan Killing Eve dizisinin vizon tarihi ise 1 Nisan 2018'dir.

Sezonlar