yabancı dizi izle
Kampen om Tungtvannet
10 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Kampen om Tungtvannet

Norveç - dakika - - tümü
Konusu

Kampen Om Tungtvannet dizisi, her ne kadar Norveç yapımı gibi bir dizi olarak gözüküyor olsa da işin arkasında aslında dört ülke bulunmakta ve dizinin çekimleri de Danimarka, Almanya, Norveç ve İngiltere'yi kapsamaktadır. Ayrıca Kampen Om Tungtvannet dizisi dört farklı dilde yayın yapmasının yanı sıra altı bölümden oluşan mini dizinin her bir bölümü ortalama kırk dakika kadar sürmekte ve dizinin bütçesi ise ortalama otuz beş milyon dolarcivarındadır. Kampen Om Tungtvannet dizisinin ne kadar ciddi bir yapım  olduğunu ise bütçesinden anlamak mümkün. Ayrıca dizide her ülke için itinayla oluşturulmuş olan müzikleri, kostümleri ve kostümleri sayesinde işlenmekte olan dönemi izleyicisine kusursuz bir şekilde aktarmaktadır.

  Kampen Om Tungtvannet dizisinin konusu ise, anlamı olan Ağır Su Savaşı üzerine kuruldur. İkinci Dünya Savaşı'nın henüz başlarında Nazi Almanya'sı güç kaybetmektedir ve Naziler çözümü atom bombası üretmekte bulurlar. Atom bombası projesinin başına Nobel ödülü bulunan fizikçi Werner Heisenberg getirilir ve Werner Heisenberg, atom bombası için ağır su gerektiğini açıklar. Bunun üzerine Almanya, ağır su gerekliliği için 1940'ta Norveç'te ağır su üretilen bölgeyi işgal eder. Almanya'nın işgali, esnasında Norveç'ten kaçanlar İskoçya'da İngilizlerin komutanlığı altında eğitimlerine devam etmiş ve bir birlik olarak Almanların atom bombası projesini gerçekleştirmelerini önleyebilmek adına sabotaj hazırlığına başlamışlardır. Kampen Om Tungtvannet dizisi ise bu iki cepheye eşit mesafede durmakta olan bir anlatım ile izleyicisine bu olayı yansıtmaktadır. Ayrıca Kampen Om Tungtvannet dizisi, genellikle savaş sırasında ki Alman ve Yahudi hikayelerine alışmış olduğumuz İkinci Dünya Savaşı'nın farklı bit yüzünü gösterirken objektif duruşunu da yansıtıyor.

  Kampen Om Tungtvannet dizisinin oyuncu kadrosunda Andress Döhler, Robert Hunger Bühler ve Marc Benjamin Puch gibi oyuncular yer alırken dizinin yönetmenliğini ise Per-Olav Sorensen üstlenmektedir. Ketik Golme Andersen, Mette M. Bolstad ve Lars Andersen tarafından senaryosu hazırlanmakta olan Kampen Om Tungtvannet dizisinin müzikleri de Kristian Eidnes Andersen imzası taşımaktadır. 8.2 IMDB puanına sahip olan dizisinin vizyon tarihi ise 4 Ocak 2015'tir.

Sezonlar