yabancı dizi izle
Justified
Oyuncular Tümü
8.0 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Justified

ABD - dakika - Aksiyon | Suç - tümü
Konusu

Justified dizisi, 16 Mart 2010 tarihi tibariyle ABD'nin FX kanalında yayınlanmaya başlamış ve Amerikan yapımı olan bir dizidir. Justified dizisi altı sezon yayın hayatına devam etmesinin ardından 14 Nisan 2015 tarihinde yayın hayatında final bölümü ile ekranlara veda etmiştir. Justified dizinin sezonu on bölüm sürmüş, her bir bölümü yaklaşık olarak kırk üç dakika kadar sürmekte ve dizi yetmiş sekizinci bölümde ise final yapmıştır.

  Justified dizisinin konusu ise, dizide geçmekte olan olaylar, Elmore Leonard'ın Riding The Rap ile Pronto adlı romanlarının yanı sıra Fire İn The Hole adını taşıyan kısa hikayesi baz alınarak oluşturulmuştur. Justified dizisinde yaşanmakta olan olaylar Kansas'ın kasabası olan Harlan'da geçmekte ve Harlan'da Federal Şerif olma görevini üstlenmiş olan Raylan Gives karekteri ise Justified dizisinin merkezinde yer almakta olan isimdir. Raylan Givens, esasında Miami'de görev yapmaktadır ama önemli bir görev sırasında halkın yoğun olduğu bir zamanda kendini koruyabilmek adına bir suçluyu öldürür. Bu durum büyük bir tepkiye sebep olur ve Raylan Givens hakkında soruşturma açılır. Basının da işin içine girmesiyle birlikte patronu Raylan Givens'i ortalık yatışıncaya kadar Harlan'a gönderir ve Raylan Givens'da bu kırsal kesimde ki görevinde, suçluları eski usullere göre yakalaması ile ün salar. Raylan Givens'ın suçluların üzerine kararlı biçimde gitmesi ve yaşadıkları izleyicisini adeta ekrana kilitleyecektir. Kendine güveni olan, silah kullanmada usta olan ve ailesinin tek kanun adamı olan Raylan Givens, doğup büyümüş olduğu yere yani Harlan'a kendi isteğinin dışında gönderilmiştir.

  Justified dizisinin ana karakteri olan Raylan Givens karakterine ünlü oyuncu Timothy Olpyhant hayat vermekte ve ona Body Crowder karakterini canlandıran Walton Goggins ile Winona Hawkins karakterini canlandıran Natalie Zea gibi oyuncular eşlik etmektedir. Yönetmenliğini Adam Arkin, Peter Werner ve Jon Avnet'in yapmakta olduğu Justified dizisinin senaryosunu ise Elmore Leonard, Ingrid Escajeda ve Graham Yost hazırlamaktadır. 8.6 IMDB puanına sahip olan Justified dizisinin müzikleri ise Steve Porcaro imzası taşımaktadır. Dram, suç ve aksiyon kategorilerinde yayınlanmakta olan Justified dizisinin çekim yeri ise Kittanning, Pennsylvania, ABD'dir.  

Sezonlar