yabancı dizi izle
Jordskott
Oyuncular Tümü
10 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Jordskott

İşveç - dakika - Dram | Fantastik - tümü
Konusu

Jordskott dizisi 2015 yılının dizi sezonunda yayınlanmaya başlamış ve İsveç yapımı olan bir dizidir. Jordskott dizisi, dokuz milyon Euro'ya yakın bir bütçe ile İsveç, İngiltere, Norveç ve Finlandiya'da çekimleri yapılmaktadır. İlk sezonu on bölüm olarak yayınlanmış olan Jordskott dizisinde gizem, dram, fantastik ve suç öğeleri birlikte harmanlanarak izleyicisinin beğenisine sunulmuştur.
Jordskott dizisinin konusu ise, Eva Thörnblad isimli karakter, işinde oldukça başarılı ve bir o kadar da titiz bir dedektiftir ve kızının ani bir şekilde ortadan kaybolması ile hayatı tam bir kabusa dönüşür. Dedektif Eva Thörnblad, kızını arayarak tam yedi yıl geçirmiş olmasına karşın ne kızına dair ne de kızının cesedine dair en ufak bir iz bile bulamamıştır. Kızının kayboluşunun ardından geçmiş olan yedi yıl sonucunda babasının ölüm haberini alması üzerine yedi yıldır görmemiş olduğu babasının cenazesine katılmaya değil de miras işlemlerine katılmak adına yaşadığı yere geri döner. Miras işlemlerini tamamlamak için ve bir umut kızını bulabilmek düşüncesi ile yeniden yaşadığı kasabaya dönerek kayıp dosyasını tekrar açar.

Eva Thörnblad'ı bu yolculuğa sürükleyen esas neden ise kaybolmuş olan kızı Josephine gibi ortadan kaybolan Anton isimli çocuğun başına neler geldiğidir ki, Eva Thörnblad bu sayede belki de kaybolan kızı Josephine'e dair bir ipucu bulabilecektir. Jordskott dizisi barındırdığı fantastik öğler, gizem ve sıra dışı olayların birbirini takip etmekte olduğu içeriği ile yayınlandığı senenin en beğenilen yapımları arasında gösterilmiştir.
  Jordskott dizisinin oyuncu kadrosunda Moa Gammel, Göran Ragnerstam ve Richard Forsgren gibi oyuncular yer alırken dizinin fikri ise Henrik Björn'e aittir. Yönetmenliğini Anders Engström ve Henrik Björn'ün yapmakta oldu Jordskott dizisinin senaryosunu ise Henrik Björn, Fredrik T. Olsson ve Alexander Kantsjö kaleme almaktadır. Dram, suç ve fantastik kategorilerinde yayınlanmakta olan Jordskott dizisinin müziklerini ise Erik Lawender, Iggy Strange-Dahl ve Olle Ljungman hazırlamaktadır. Vizyon tarihi 1 Şubat 2015 olan Jordskott dizisinin IMDB puanı ise 7.3 ve yayın dili de İsveççedir.

 

Sezonlar