yabancı dizi izle
Jessica Jones
Oyuncular Tümü
9.7 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Jessica Jones

ABD - dakika - Aksiyon | Dram - tümü
Konusu

Süper kahramanların dünyasında da işlerin her zaman yolunda gitmediğini ortaya koyan ilginç bir dizi Jessica Jones. Süper kahraman olan baş kadın karakterimiz için işler yolunda gitmemiştir ve kendince daha alt perdeden dedektiflikle devam eder hayatına.

Patronu da ilginçtir. Patronu olan Jery yine kendi gibi kadın olan bir doktorla evlidir ve kadın sekreteri dahil olmak üzere çoklu hemcins flörtleşmesi vardır. Avukattır, oldukça soğukkanlıdır ve Jessica’nın bütün uç ve sınır tanımaz durumlarına rağmen onun iş çözümlemelerine ve Jessica’ya inancı sonsuzdur. Jessica hayatı oldukça günlük ve bildiği gibi yaşayan, yaşadığı travma edeniyle sevdiklerinden uzakta durmaya çalışan ve bağlılıktan uzak durmaya çalışan uç tiptir.Kaldığı daire oldukça eski,bakımsız, kapısı bile cam yerine kartonla desteklenmiş bir içerikte.Peki bir kadın olarak bu kadar boş vermişlik ve aslında tehlikeli bir mekanda nasıl kalabilmektedir diye düşündüğümüzde cevap yine bizzat kendisinde gizli olacaktır.O bir süper kahraman olarak duvara çarpmış olsa da normal insanlardan hayli güçlüdür ve normal hiçbir insan onu haklayamaz düşüncesindedir, ki öyle de..Peki Jess’i (Jessica Jones’un kısaca kullanılan ismidir dizide) bu kadar donuklaştıran, hayatta adeta yaprak misali yaşam tarzının travmasının nedeni nedir? Killgrave isimli bir kara beladır. Killgrave de doğaüstü güçleri olan merhametsiz, acımasız, kötülükle beslenen zamanında kendisine de en büyük kötülükleri yapmış olan bir adamdır. İşin acı tarafı Jess gözünün önünde bir kazada bu belanın öldüğünü zannetmektedir fakat çok kısa bir süre sonra acı gerçekle yüzleşmek zorunda kalacak, yanıldığını anlayacaktır.

Üniversiteli başarılı ve güzel bir atlet kızın (Hope) kayıplık durumuyla ilgili anne ve babası birinin yönlendirilmesiyle Jess’e başvururlar. Bu durum sonunda kızı kurtaran Jess bu işin altında Killgrave’in olduğunu anlamıştır ve bir an önce aileye kızlarıyla birlikte bulundukları yeri terk etmelerini söyler fakat Kill yine yapacağını yapmıştır ve kıza ailesini katlettirmiştir..Daha da heyecanlı bölümler için sizlere diziyi seyretmeniz kesinlikle önerimiz olacaktır.

Sezonlar