yabancı dizi izle
Jericho
Oyuncular Tümü
10 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Jericho

İngiltere - dakika - Dram - tümü
Konusu

Dizi kasabasına dönen 32 yaşındaki Jake ana karakteri ile başlamamakta. Amerikan yapımı dizide Jericho isimli küçük bir kasabanın bir felaketle yüzleşmesi etrafında karakterlerin konum almasını konu edinmektedir.

Başkarakter olan Jake kasabaya 5 yıl hiç gelmemiş ve hiç kimsenin sebebini bilmediği bir ayrılık yaşamıştır kasabadan. Askeri eğitim aldıktan sonra bir şekilde aldığı kararla ziyaret için gelip kısa süreliğine de dönmeyi planladığı bir durumdur aslında Jericho’ya gelmesi. Fakat çoğu zaman olduğu gibi onun planları değil kaderin planlarına göre hareket etmek durumunda kalacaktır. Aslında senaryo felaket ile bir insanın nasıl bir fırsata da nail olduğunu hikayesi içeriğindedir. Çünkü Jake iletişimlerinden de anlaşılacağı üzere pek güvenilir bir tip olarak etki bırakmış değil insanlar üzerinde özellikle de kasabanın belediye başkan ve bizzat babası olan bay Johnson üzerinde. Jake kasabaya gelmiştir ve 5 yıl geçmesine rağmen her şeyi eskisi gibi bulacağını zannetmektedir. İlk yaşamış olduğu hayal kırıklığı sevdiği kadınla karşılaşınca kendisinin zengin bir bankacıyla nişanlanmış olduğunu öğrenmesiyle başlar. İkincisi i ise neredeyse omu yıkacaktır. Jake büyükbabasına inanılmaz bir sevgi bağıyla bağlıdır ve birkaç gün kalmayı planladığı kasabada sabırsızlıkla kendisiyle görüşmek isteğindedir. Tabi ki önce anne ve babasının yaşadığı evden başlar. Aile ziyaretinde de babayla sürtüşme yaşar. Paraya ihtiyacı olduğunu söyler ama babadan olumsuz cevap alır. Annesinin büyükbabasına götürdüğü Jake mezarlığa gelene kadar onu göreceği heyecanıyla doludur. Fakat tabi ki acı gerçekle sonunda karşılaşır ve ikinci en büyük hayal kırıklığını ve üzüntüsünü yaşar.

Saklambaç oynayan iki çocuktan erkek olanı çatıya çıkmıştır ve uzakta bir ateş topunun gökyüzünde belirdiğini görürü ve irkilir. İşte bu dizinin dönüm noktasını oluşturacak ve hareket bununla başlayacaktır. Hemen belediye başkanı ve ilgili kişiler toplanır ve bu durumun terör saldırısı mı başka kaynaklı bir durum mu olup olmadığını araştırmaya başlar. Bu arada Jake çoktan geri dönüş yolculuğuna başlamıştır. Ama daha önce de bahsettiğimiz gibi işler onun değil kaderin belirlediği doğrultuda ilerleyecektir..

Sezonlar