yabancı dizi izle
Jekyll & Hyde
Oyuncular Tümü
9.5 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Jekyll & Hyde

İngiltere - dakika - Aksiyon | Dram - tümü
Konusu

Dram, aksiyon ve macera kategorilerinde yayınlanmakta olan Jekyll & Hyde dizisi, ITV ekranlarında 2015 yapımı İngiliz dizileri arasında yerini almıştır. Birinci sezonu on bölüm olarak yayınlanmış olan Jekyll & Hyde dizisinin yönetmenliğini ise Ejder Yürek 3 Büyücünün Laneti, Shooters ve The Last Drop adlı yapımlardan tanıdığımız Colin Teague üstlenmektedir.

  Jekyll & Hyde dizisinin konusu ise, 1930'lu yıllarda yayınlanmış olan İskoçyalı yazar R.L. Stevenson'ın tarafından kaleme alınmış olan Dr Jekyll And Mr Hyde romanından uyarlanılarak hazırlanmış olan olay öyküleri ile kimlikler, gerçeklere dayanılarak anlatılmaktadır. Jekyll & Hyde dizisinde Jekyll'in üvey babası Dr Vishal Najaran'ın üretmiş olduğu ilaçları üvey oğlunun üzerinde denemesi ile başlamakta ve bulunmakta oldukları ev de Jelly için artık lanetli ev haline gelmiştir. Fakat olağan üstü güçlerinin kaynağının da bu deneyler olduğu düşünülmektedir. Tom Jackman, kendisinde ki tuhaflığı fark etmesinin ardından bir bodrum katı tutarak, o bodrum katında Hyde'ı etkisiz kılmayı başarabilecek özel bir oda oluşturmuştur. Hyde'ı özel sandalyesine sağlam bir şekilde bağlayarak dehşet saçmasını önlemeye çalışıyor olsa da her zaman bunu başaramamaktadır. Durup dururken de gelebilen Hyde'ın o zamanlar ise ne yapacağı belli olmamakta ve Tom da kendisini alakasız bir yerde uyanmış olarak bulabilmektedir. Tom'un gözlerinin maviden kanlı bir siyaha dönüşmesi ile Hyde'ın gelişini anlayabiliyoruz ve Hyde ise tam anlamıyla bir narsistdir. Tom Jackman, Hyde'ın ailesine ve insanlara zarar vermesini önleyebilmek adına onunla bir anlaşma yaparak, ses kayıt cihazı aracılığı ile de birbirleri ile haberleşiyorlar. Hyde ve Tom'un bilmediği şey ise, onların peşlerinde olan ve her hareketlerini izlemekte olan bir gizli servis vardır.

  Jekyll & Hyde dizisinin oyuncu kadrosunda Tom Bateman, Donald Sumpter ve Stephanie Hyam gibi tanınmış oyuncular yer almakta ve dizinin yönetmenliğini ise Stewart Svaasand, Joss Agnew ve Colin Teague yapmaktadır. Senaryosu Charlie Higson tarafından kaleme alınmakta olan Jekyll & Hyde dizisinin müziklerini ise David Arnold ile Michael Price hazırlamaktadır. 7.0 IMDB puanına sahip olan Jekyll & Hyde dizisinin yayın dili ise İngilizce'dir.

Sezonlar