yabancı dizi izle
It's Always Sunny in Philadelphia
10 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

It's Always Sunny in Philadelphia

ABD - dakika - - tümü
Konusu

   It's Always Sunny in Philadelphia 2005 ABD’de yayınlanmaya başlamıştır.  12. Sezonunun yayınlanması beklenen dizi daha uzun süreler ekranda olacak gibi.

   Dizinin yönetmen koltuğunda Matt ShakmanFred Savage ve Daniel Attias yer almaktadır. Senaristleri arasında Glenn HowertonRob McElhenney ve Charlie Day yer almaktadır. Cormac Bluestone tarafından dizi müzikleri yapılmıştır.  Los Angeles ve California olmak üzere bir çok farklı mekanda çekimleri yapılmaktadır. FX Networks dizinin yapımcı firmasıdır. Dizinin oyuncu kadrosunda Charlie Day, Glenn Howerton, Rob McElhenney, Kaitin Olson ve Danny De Vito yer almaktadır. Philadelphia’da yer alan kendi halinde ki İrlanda barını işleten dört yakın arkadaş  insan ilişkilerinin yer aldığı yetişkin dünyasına giriş yaptıklarında hayatta sadece kendi yaptıklarıyla övünen kafadarlar bocalamaktadırlar. Küstahça davranışları, ön yargılı bakış açıları ve kararsız halleriyle başlarını sürekli derde sokmaktadırlar. Hepsi de birbirinden yalancı ve sahtekar aynı zamanda kendi kişisel çıkarları için yapmayacakları şey yoktur. Can sıkıcı sonuçların ortaya çıkmasına sebep oldukları gibi yaptıkları hataları da inkar etmektedirler. Hiçbir şekilde sorumluluk almayı kabul etmeyen kafadarlar  örnek olarak kendilerine en kötü insanları almaktadırlar.  Dizinin kürtajdan eş cinselliğe, gençlere satılan içkiden ırkçılığa kadar her türlü  konu karakterler aracılığıyla yer almaktadır. Beraberinde getirdiği politik olarak yapılan yanlış yaklaşımlar akıllıca yazılmış senaryosuyla amacına ulaşmaktadır. Salaş bir barı işleten Mac, Dennis, Chalie ve Dee dörtlüsüne bir de Danny eklendiğinde artık bulaşmadıkları bela kalmamaktadır.  Tarihte onlar kadar ahlaksız karakterlerin yer aldığı bir dizi görülmemektedir.

    It's Always Sunny in Philadelphia yayınlanan on bir sezonuyla geniş bir izleyici kitlesine sahip olmaktadır. Ayrıca kurgusunun tek bir olay örgüsü etrafında oluşması diziyi sıradanlaştırmamaktadır.  Dizinin her bir bölümü yaklaşık olarak yirmi dakika sürmektedir. Dizi bol kahkahalı sahneleri ve karakterlerin yaşadıkları olaylarla izleyiciye keyifli dakikalar yaşatmaktadır. İmdb performans puanı on üzerinden 8.6 olarak değerlendirilmektedir. The Five dram ve komedi türlerinde yer almaktadır. Komedi  sevenlere tavsiye edilmektedir.

Sezonlar