yabancı dizi izle
In the Long Run
Oyuncular Tümü
10 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

In the Long Run

İngiltere - dakika - Komedi - tümü
Konusu

  Idris Elba'nın başrolünde yer aldığı ve aynı zamanda yaratıcısı da olduğu In The Long Run komedi dizisi altı bölümden oluşmaktadır ve yayın hayatına 29 Mart 2018 tarihinde başlamıştır. Sky 1 kanalında yayınlanmakta olan In The Long Run dizisinin bölümleri ortalama yirmi ile yirmi iki dakika kadar sürmektedir.

  In The Long Run dizisinin hikayesini, Idris Elba kendi çocukluğundan esinlenerek kaleme almıştır. Hikaye Londra'da 1980'li yıllarda geçmektedir. In The Long Run dizisine konu olan hikaye, ülkeleri olan Sierra Leone'den ayrılmalarının ardından İngiltere'ye yerleşmiş olan Easmon ailesini merkezine almakta ve ailenin hayatı Idris Elba tarafından canlandırılmakta olan Walter karakterinin erkek kardeşinin de İngiltere'ye gelmesi ile birlikte hareket kazanmaktadır. Uçarı bir yapıya sahip olan Valentine, Easmon ailesinin evine tatlı bir kaos getirmektedir. Siyahi bir fert olarak seksenli yıllarda Londra'da olmak, kültür farklılıkları, ekonomik durum ve insanların bakış açıları gibi konulara çokça değinmekte olan In The Long Run dizisi, komşuluk ilişkileri ile aile olmak gibi kavramları da ön plana çıkartmaktadır. Tabii bu gibi konulara deyim yerindeyse satır aralarında ve eğlenceli bir üslup ile dizide değinilmektedir. In The Long Run dizisinin bölümleri, geleneksel Afrika müziği eşliğinde ve Walter'ın Sierra Leone'de yaşamakta olan annesinden gelen mektupları okuması ile başlıyor ve Walter'ın annesine yazmış olduğu yanıt mektubu ile de bölüm kapanıyor. Ülkesinde ki siyasi sıkıntılar sebebiyle on üç yıl önce karısı Agnes'i de yanına alarak ülkesini terk eden ve daha iyi bir yaşam amacıyla İngiltere'ye yerleşen Walter, yerel bir fabrikada çalışarak ailesinin geçimini sağlamaya çalışmakta ve samimi, babacan, eğitimli ve ilgili bir yapıya sahiptir.

  In The Long Run dizisinin ana karakteri olan Walter'ı Idris Elba canlandırıken, Walter'ın karısı olan Agnes karakterini Madeline Appiah ve Valentine karakterini ise Jimmy Akingbola canlandırmaktadır. In The Long Run dizisinin yönetmenliğini Declan Lowney ve Cecile Emeke yapmakta ve yazar masasında dizinin senaryosu için Idris Elba'ya Claire Downes, Grace Ofori-Attah, Stuart Lane ve Ian Jarvis eşlik etmektedir. Komedi kategorisinde yayınlanmakta olan In The Long Run dizisinin IMDB puanı ise 7.5 ve vizyon tarihi ise 2 Mart 2018'dir.

Sezonlar