yabancı dizi izle
Human Universe
Oyuncular Tümü
10 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Human Universe

Konusu

   Human Universe dizisi ilk bölümü 1 Ekim 2014 tarihinde ABD’de yayınlanmıştır. İngilizce dilinde yayınlanan dizinin farklı dillerde de çevirisi yapılmaktadır.  Kurgusu ve tecrübeli oyuncusuyla mini dizi niteliğinde olmasına rağmen Human Universe dizisinin hayran kitlesi geniştir.

   Human Universe dizisinin başarılı müziklerini Philip Sheppard üstlenmektedir. Dizide ana karakter Brian Cox'tur. Brian evrende ki ve gezegenimizde ki örnekleri tartışmak üzere dünyayı dolaşmaktadır.  Belgesel tadında ekranlara gelen dizi çeşitli kitleler tarafından keyifle izlenmektedir. Başrol oyuncusu olan Brian Cox daha önce birçok farklı film ve dizide yer almaktadır. Oyunculuğun dışında senaristlik de yapmaktadır.  Wonders of the Solar System (2010),  Human Universe (2014), Monty Python Live (Mostly) (2014) ve Evrenin Harikaları (2011) gibi yapımlardan bilinmektedir.  2014 yılında ilk bölümü yayınlanan dizi pilot bölümüyle beğenileri toplamaktadır. Oyuncunun kendisini tanıtması amacıyla yayınlanan dizi bölüm sonunda izleyicileri merakta bırakmaktadır. ‘Space Man’ bölüm adıyla yayınlanan dizi sonrasında her hafta birer bölümle izleyicilerin karşısına çıkmaktadır. 2. Bölüm adı ‘Why Are We Here’ olan dizi adından da anlaşılacağı üzerinde evrende ki varoluş sebebimiz üzerine fikirler ortaya koymaktadır. Bölümden sonra akıllarında soru işareti kalan izleyiciler kendilerini de sorgulamaya başlamaktadır.  Hemen arkasından ‘Are We Alone’ adıyla karşımıza çıkan bölüm gezegende ve tüm uzay boşluğunu kaplayan yıldızlarda bizden başka yaşayan bir tür olup olmadığını sorgulamaktadır. ‘A Place İn Space and Time’ bölümü uzay boşluğu ve zaman ilişkisi hakkındaki düşünceleri ortaya koymaktadır. Son bölümünün 5 Kasım 2014 tarihinde ekrana geldiği Human Universe izleyicileri içerisine sürüklediği serüvenle bağımlılık yaratmaktadır. ‘What İs Our Future ‘ bölümü evrenin var oluşu ve yok oluşuyla ilgili şüpheleri akıllara getirmektedir.

   Toplamda beş bölümden oluşan dizinin her bir bölümü yaklaşık olarak altmış dakika sürmektedir. Human Universe imdb performans puanı on üzerinden 8.7 olarak değerlendirilmektedir. Biyografi kategorisinde yer alan dizi olumsuz eleştirilere maruz kalsa da genelde olumlu yorumlar almaktadır. Diziyi sadece vakit geçirmek amaçlı izlemeyen seyirciler için önerilmektedir.

Sezonlar