yabancı dizi izle
How to Get Away with Murder
Oyuncular Tümü
9.5 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

How to Get Away with Murder

ABD - dakika - Dram | Gizem - tümü
Konusu

  ABC kanalında yayınlanmaya başlamış olan ve ünlü yapımcı Shonda Rhimes'ın şirketi Shondaland tarafından hazırlanmakta olan How To Get Away With Murder dizisi, 25 Eylül 2014 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. Oldukça yüksek bir reyting ile açılışını yapmış olan How To Get Away With Murder dizisinin başrolünde Oscar adaylığı bulunmakta olan oyuncu Viola Davis bulunmaktadır.

  How To Get Away With Murder dizisinin tam merkezinde, dizinin Türkçe'ye çevrilmiş anlamı olan cinayetten nasıl yırtarsınız durumu bulunmaktadır. How To Get Away With Murder dizisinde Philadelphia'da bulunan Middleton Hukuk Okulu Ceza 101 dersindeyiz. Yeni dönem açılarak öğrenciler ders için toplanmışlar ve içeriye dersin profesörü olan Annalise Keating'in girmesi ile hem ders hem de hikaye başlamış oluyor. Annalise Keating profesör olmasının yanı sıra imrenilecek biri ve başarılı da bir avukattır. Dersin teori ile değil pratik ile öğrenilmesini savunması nedeniyle her dönemin başında şirketinde ve davalarında yanında çalışması için dört öğrenci seçmektedir. İlk dersinde ki açılış konuşmasının ardından, öğreciler ödevlerini yani giriş kartı için yapmaları gerekeni alıyorlar ki buda Annalise Keating'in elinde ki davayı kazanmasını sağlamaktır. Ve ardından rekabet başlıyor. Esasında How To Get Away With Murder dizisinin henüz başında seçilme potansiyeli yüksek olan karakterler göze çarpsa da bu kadarla bitmiyor ve How To Get Away With Murder dizisi ilk bölümünde üç ay sonrasına flashforward ile giderek yani gelecekten kısa sahneler de göstermeye başlıyor ve her bölümünde de buna devam ediliyor. İşlenmiş olan bir cinayet ve bu durum ile ne yapacağını bulmaya çalışmakta olan dört öğrenci var.

  How To Get Away With Murder dizisinin ana karakteri olan Annalise Keating karakterini Viola Davis canlandırmakta ve ona Billy Brown ve Alfred Enoch gibi isimler eşlik etmektedir. How To Get Away With Murder dizisinin fikir sahibi Peter Nowalk'tır ve dizinin yönetmenliğini de Bill D'elia, Laura Innes ile Mike Listo yapmaktadır. How To Get Away With Murder dizisinin senaryosunu ise Peter Nowalk, Morenike Balogun ve Erika Harrison hazırlamaktadır. Dram, gizem ve suç kategorilerinde yayınlanmakta olan How To Get Away With Murder dizisinin IMDB puanı ise 8.2'dir. Müzikleri Rupert Parkes tarafından hazırlanmakta olan dizinin vizyon tarihi ise 2 Eylül 2014'tür.

 

Sezonlar