yabancı dizi izle
House M.D.
Oyuncular Tümü
9.3 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

House M.D.

ABD - dakika - Dram | Gizem - tümü
Konusu

House M.D. dizisi 16 Kasım 2004 tarihinde ABD’de yayınlanmıştır. Dizi başarılı oyuncu kadrosu ve kurgusuyla ilk bölümden dikkatleri üzerine çekmiştir.

   Dizinin oyuncu kadrosunda Greg YaitanesDeran Sarafian ve  David Straiton yer almaktadır Senaristleri arasında ise David ShorePeter Blake ve Lawrence Kaplow yer almaktadır.  Başarılı sanatçı Jason Derlatka ve Jon Ehrlich dizinin müziklerini üstlenmektedir. Los Angeles, California ve  ABD olmak üzere bir çok farklı mekanda çekimleri yapılmıştır. New Jersey Princeton-Plainsboro Hastanesi Tıbbi Tanı Uzmanlığının biriminde yer alan başındaki doktor Gregory House dizinin ortasında yer alıyor.  Takıntılı davranışları, insanlara karşı duyarsız davranması, boş vermiş tavırları ve kendini aşırı beğenmesine rağmen şöhreti dört bir yana yayılmaktadır. Bulaşıcı hastalıklar uzmanlık alanıdır. Hiçbir doktorun çözüm bulamadığı hastalıklara bir bakışta tanıyı koymaktadır. Ekibinde yer alan doktorlar sürekli olarak onu izlemektedir. Ancak diğer bir taraftan Gregory’den asla vazgeçmemektedirler.  Çünkü hastaların en zor anlarında kurtarıcı çözümler bulmaktadır. Oyunculuğun dışında senaristlik yapan Hugh Laurie bir çok farklı film ve dizide yer almaktadır. Bunlardan bazıları Doktor House (2004), Yarının Dünyası (2015),  Küçük Kardeşim (1999) ve Sokağın Kralları (2008)  gibi yapımlardır.

   8 sezon boyunca izleyici kitlesini koruyan dizi bir çok farklı ödüle layık görülmüştür. Her bir bölüm yaklaşık olarak kırk beş dakika sürmektedir. House M.D. imdb performans puanı on üzerinden 8.8 olarak değerlendirilmektedir. Dram ve gizem türlerinden yer alan House M.D. kendi alanında başarıyı yakaladığı söylenebilir.  Dizinin yaratıcısı  David Shore kaliteli senaryosu ve başarılı kadrosuyla uzun  soluklu projeler üretmiştir. House M.D. iki defa Golden Globes ödülü alıp, elli bir farklı ödüle layık gösterilmiştir.  Gizem ve dram türünde dizi, bu alanın takipçilerine tavsiye edilmektedir. 

Sezonlar