yabancı dizi izle
Hawaii Five-0
Oyuncular Tümü
10 / 10
1 oy
Oy vermek için üye olmalısınız

Hawaii Five-0

ABD - dakika - Aksiyon | Suç - tümü
Konusu

Hawaii Five-0 dizisi 1 Eylül 2010 tarihinde ABD’de yayınlanmaktadır. İngilizce dilinde yayınlanan dizinin farklı dillerde de çevirisi yapılmaktadır. Yaratıcı kurgusu ve tecrübeli oyuncu kadrosuyla uzun süre ekranlarda yerini almaktadır.

   Dizinin yönetmen koltuğunda Bryan Spicer, Larry Teng ve Steve Boyum oturmaktadır. Senaristliğini  Leonard Freeman, Alex Kurtzman ve  Peter M. Lenkov yer almaktadır. Keith Power ve Brian Tyler tarafından dizinin başarılı müzikleri üstlenilmektedir. Dizi hakkında ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler dizinin resmi sitesini ziyaret edebilirler. O'ahu, Hawaii ve  ABD olmak üzere bir farklı mekanda dizinin çekimleri yapılmaktadır. Dizinin oyuncu kadrosun da Alex O’lughlin, Daniel Dae Kim, Grace Park, Scott Caan ve Masi Oka yer almaktadır. Dizide Steve McGarrett deniz subaylığından vazgeçip polislik yapmaya başlamış bir dedektiftir. Oahu’ya babasının cinayetini araştırmak üzere dönmektedir.  Orada Hawaii valisi yeni kurulacak ekip için liderlik yapmasına ikna etmektedir. Burada Steven kendi kurallarını uygulayıp, bürokratik işlemlere tabi tutulmamaktadır. Kasabada oynanılan oyunları bozmak için her türlü destek verilmektedir. Ekipte kendisi sekiz yaşındaki kızına adayan onun emniyetli olması için her türlü riske göze alan eski New Jersey polisi Danny Danno Williams yer almaktadır.  Çok önceden McGarett’in babasının gözetimi altında olan ve suçsuz olduğu halde rüşvet aldığı gerekçesiyle federal emniyetine koluna sürülen Honolulu dedektif Chin Ho Kelly de ekibe eşlik etmektedir. Akademiden yeni mezun olan Chin’in kuzeni Kono ise kasabada yaşayan yerlilerden biridir.  Kız kardeşi Marry Ann ile ilişkilerini düzeltmek için uğraşan McGarrett aynı zamanda hala daha çözülmeyen babalarının davası için mücadele vermektedir.

   Dizinin imdb performans puanı on üzerinden 7.4 olarak değerlendirilmektedir. Şimdiye kadar yedi sezonu yayınlanan dizinin sekizinci sezonu yayınlanmaya devam etmektedir. Her bir bölüm yaklaşık olarak kırk beş dakika sürmektedir. Aksiyon, suç  ve dram türlerine giren dizi kendi alanında beklenilen başarıyı yakalamaktadır.  Başarılı oyuncu kadrosu ve kurgusuyla dizi uzun süredir ekranlarda yer almaktadır. Görsel efektleri ve başarılı müzikleriyle izleyicilerin heyecanını zirveye taşımaktadır.  Polisiye severlere tavsiye edilmektedir.

 

Sezonlar